Jdi na obsah Jdi na menu
 


K. Leichtová: Moje puberťačka je opravdová

 

 

Herečka Kristýna Leichtová se objevuje na televizních obrazovkách coby puberťačka Iva v sitcomu Comeback

 

 

 

Jistě jste stihla během natáčení poznat herecké kolegy Tomáše Matonohu a Martina Dejdara. Jak by podle vás vypadala domácnost, ve které byste žili vy tři, doopravdy?

Na to si netroufnu odpovědět, neznám je natolik dobře. Ale odhaduji, že by to mohla být zábava. Jen si myslím, že bych nebyla ten, kdo kmitá kolem sporáku. (úsměv)

Přestože hrajete nejmladšího člena rodiny, nakonec jste spíš vy tím, kdo najde ,,jako dospělá" to správné řešení. Jak se cítíte v roli rozumné puberťačky? Nejdou tyto věci trochu proti sobě?

Každý člověk si přece v pubertě myslí, že je ten nejchytřejší na zemi, že všechno zná, ví, od všeho má klíče. Iva má bohužel trochu problém, jelikož jí tu pravdu nikdo není schopen vyvrátit, proto pak působí poněkud přemoudřele a povýšeně, ale není to tak.

Jaké máte zatím divácké ohlasy na novou roli v sitcomu?

Vcelku normální. Iva nikoho nepobuřuje, ale také neuchvacuje. A já jsem za to ráda, připadá mi pak, že je ta moje puberťačka opravdová, uvěřitelná.

Které hvězdě podle vás vyšel comeback nejlépe? Co říkáte těm, kteří se snaží vracet i po opravdu dlouhé době?

Myslím si, že většina comebacků je takové to: Snažím se ze zašlé slávy vyždímat co nejvíce. Ale kdyby se o to pokusili Michael Jackson nebo Backstreet Boys, vůbec bych se nezlobila. Vím, že už nejsou nejmladší, ale je to klasika. (úsměv)

Do jakého oddělení v hudebním obchodě byste si došla pro oblíbené CD?

Na začátku to byla Sinéad O'Connor, The Cranberries a U2. Pak přišla puberta a s ní Nirvana, Red Hot Chili Peppers, nějaké ska, tvrdý rock, metal a pop devadesátých let. A teď jsem zase u toho prvního, jen k tomu ještě přibyla Amy Winehouse a chlapec se sametovým hláskem, Mika.

Zahrála jste si v několika filmech, v seriálu Světla pasáže a nyní v sitcomu Comeback. Která práce pro vás byla nejzajímavější?

To se nedá takhle říct, to by byla Sofi ina volba. Povím to jinak, Žralok v hlavě byl moje první zkušenost s kamerou, Maria Procházková je skvělá režisérka a Oldřich Kaiser famózní herec. V Účastnících cích zájezdu se sešla perfektní parta a příjemná byla i práce v Itálii. Při natáčení Světel pasáže vládla, dalo by se říct, rodinná atmosféra a Comeback vidím jako zábavnou, ale zároveň napínavou zkoušku ohněm.

A když vás poprosím, abyste se ohlédla za svými představami o herectví kdysi a srovnala je s dnešní realitou... Domníváte se, že jste se s výběrem "budoucnosti" rozhodla správně?

Kdysi mi bylo -náct a měla jsem růžové brýle, teď se snažím zdolávat překážky a neutíkat z boje. Jistě jen vím, že moje budoucnost je umění, nikdy ze mě bohužel nebude jaderná fyzička nebo skvělá ekonomka. (úsměv)

Kde vás mohou diváci vidět v divadle a jaké nové projekty nyní připravujete?

Hraji v Divadle Ta Fantastika v muzikálech Obraz Doriana Graye a Němcová!, ve Strašnickém divadle inscenaci Kebab a v Divadle Na zábradlí, už asi pět let, hru Gazdina roba. Objevím se také jako dcera Terezy Brodské v cyklu Soukromé pasti. No a další projekty jsou prozatím tajemstvím. (úsměv)

 

 

Zdroj: televize.cz