Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristýna Leichtová: Před kamerou se klidně svlékne!

 

Článek z 4.9.2008

 

   „Nesnáším kalhoty. Osobně nosím jedině sukně. Pokud mi to role dovolí, tak se oblékám čistě žensky i ve filmu. Je totiž smutné vidět hezkou ženu navlečenou do nevzhledných kalhot, které by měly být jen pánskou záležitostí,“ míní herečka.
 
 
   Herecká kariéra Kristýny Leichtové má sice pomalou, zato strmě stoupající tendenci. Tato modrooká kráska se rty alá Angelina Jolie totiž zatím natočila vždy jen jeden film nebo seriál ročně. Diváci si jí mohli všimnout již v její debutní roli dívky ve filmu Žralok v hlavě (2005). Po druhé na sebe strhla pozornost, když se v rámci své role Denisy v prázdninové komedii natočené podle románu Michala Viewegha, Účastníci zájezdu (2006) bezestudu svlékla a opalovala se na pláži nahá.
„Poprvé jsem stála před kamerou v reklamě na jogurt. Pak si mě už co by studentku konzervatoře vytáhli na konkurz do Žraloka v hlavě. Zahrát si, byť malou roličku, vedle takového génia, jakým je Oldřich Kaiser, byl neopakovatelný zážitek. Chodila jsem se koukat na natáčení i v době, kdy jsem měla již dávno po práci. Škálou a barevností jeho hereckého rejstříku jsem byla unešená," vzpomíná mladá herečka, která překvapuje tím, že jí nečiní sebemenší problém nahota před kamerou.
 

   „Nejsem taková citlivka, abych se rozbrečela nad tím, že se musím svléknout před kamerou. Razím názor, že nahota je přirozená, vždyť jsme se nazí už narodili. Kromě toho jsme všichni stejní. Malý, velcí, tlustí, hubení, staří, mladí, černí, bílý, to je jediný rozdíl, za který se však nikdo nemusí stydět. Nemyslím si, že by někdo nade mnou slintal, když ukážu ve filmu prsa, však má každý doma přítelkyni nebo manželku. A když to doma nemá, ať se podívá," říká se smíchem Leichtová, která se i díky nuda scéně v Účastnících stala hojně vyhledávanou osobností na internetu. Nahota zkrátka pořád ještě táhne.

 

   „Víte já si pořád ještě myslím, že žena by měla zůstat ženou a muž mužem. Není nic hezčího, než pohled na ženu oblečenou v elegantních šatech a na muže v dobře padnoucím obleku. Nedokážu pochopit, když vidím třeba zamilovanou dvojici a nepoznám, kdo je kdo, protože jsou oba navlečeni do roztrhaných džín, mají vlasy po zadek a make-up. Já jsem osobně zastánkyně ženského stylu. Tedy šatů, sukní, ať je léto nebo zima. Pořád chci pro toho svého vypadat jako skutečná žena," vysvětluje herečka, která je však často limitována filmovou rolí. Třeba v seriálu z právnického prostředí Světla pasáže (2007) si kalhoty občas obléci musela.
 

   „Nejdřív mi to strašně vadilo. Kalhoty jsou takové nepohodlné, nepraktické, koušou, škrtí a pro ženu zkrátka nejsou vhodné. Časem jsem si ale zvykla, protože mi došlo, že člověk se alespoň lépe vcítí do role, když na sobě nemá své běžné civilní oblečení," prozradila s tím, že horší bylo překousnout fakt, že se upsala seriálu, který potažmo tak neslavně skončil kvůli nedostatku diváckého zájmu.

 

   „Vždycky jsem hlasitě vykřikovala, že všechny seriály jsou fabrika, kam chodí pracovat jenom zoufalci. Jenže časem získal seriál, který býval okrajovým žánrem, hlavní vysílací časy všech televizí, včetně hereckých osobností, které když jste chtěli vidět, museli jste si na něj zajít do Národního divadla. Časy se zkrátka mění. Ale to nebyl ten důvod, proč jsem kývla na Světla pasáže. Hlavním důvodem byla otázka financí. Ono je sice hrozně fajn být hrdý a chudý, ale ještě lepší je to překousnout a mít z čeho zaplatit složenky."
 
   V současné době se Kristýna pravidelně objevuje na televizních obrazovkách v novém českém sitcomu Comeback (2008), který by měl mírou své kvality konkurovat zahraničním sitcomům typu Přátelé, Krok za krokem nebo Kutil Tim. „Jsem strašně zvědavá, jestli se Comeback chytne. Má ale všechny atributy toho, aby si ho diváci zamilovali. Herecké obsazení, vtip, nadsázku i výborně napsané jednotlivé postavy a dějové linky," nastiňuje Leichtová, která byla obsazena do role dcery a nemůže si zatím spolupráci se svými hereckými kolegy Martinem Dejdarem a Tomášem Matonou vynachválit.